Przyśpiewki dożynkowe

Już zboże zebrane, to czas na dożynki. No więc można dziś wyśpiewać grzeszki i uczynki. No bo na dożynkach zwyczaj to nienowy, jednych się tu ciągle chwali, innym zmywa głowy.
 
(7)
   
(1)
Zebraliśmy już plony naszych zbóż. Chwalmy wszyscy wraz dożynkowy czas. Hej, hej dożynki, cieszmy się wszyscy w kole, hej, hej śpiewajmy, bo zboże już w stodole.
 
(1)
   
(1)
Na początku w żniwa w kość dały upały, a potem to znowu deszcze przeszkadzały. Aleśmy się jakoś z wszystkim uporali, abyśmy tu dzisiaj z wami świętowali. Oj dana, oj dana, gmino ukochana, będziemy tu dzisiaj świętować do rana.
 
(1)
   
(0)
Żniwa zakończone zboże już sprzątnięto. Dzisiaj w Proszowicach obchodzimy święto. Żniwa poszły szybko, pogoda sprzyjała i nie minął tydzień - ścierń tyko została.
 
(1)
   
(0)
Uwiłyśmy wieniec nie tylko z pszenicy, różne zboża sieją Baczyńscy rolnicy. Z żytka będzie chlebuś, Z pszenicy bułeczki, Owies dla konika, Jęczmień dla świneczki.
 
(0)
   
(0)
Rolnik to człek twardy sam wszystko buduje, pożyczek nie bierze, dzień i noc haruje. Dożynki, dożynki, wieńce dożynkowe, zebraliśmy plony, będą chlebki nowe.
 
(5)
   
(1)
« poprzednia1 2

Jeżeli znasz jakieś inne przyśpiewki wpisz je poniżej

    3 + 9 =    
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.