Kategorie

Przyśpiewki biesiadne

A kto się w styczniu urodził - powstań, powstań, powstań - niech weźmie kielich w ręce swe i pije aż do dna, i pije aż do dna, i pije aż do dna. Jak chcesz wypić, to se nalej, a butelkę podaj dalej. Jak chcesz wypić, to se nalej, a butelkę podaj dalej. A kto się w lutym urodził... itd.
 
(11)
   
(3)
A przy brzegu leżał stukilowy głaz. Płynął strumyk - minął jakiś czas, Stukilowy głaz zaginął, strumyk płynie tak jak płynął. Cicha woda brzegi rwie, nie wiesz nawet jak i gdzie, bo nie zna nikt metody, by się ustrzec cichej wody. Cicha woda brzegi rwie, nie wiesz nawet jak i gdzie, ma rację, że tak powiem, to przysłowie: cicha woda brzegi rwie.
 
(3)
   
(3)
Siadła pszczółka na jabłoni i otrzepuje kwiat. Czemu żeś mi moja miła zawiązała ten świat? Jam ci światu nie wiązała, zawiązał ci go ksiądz, jam cię tylko pokochała, tyś mnie nie musiał wziąć. Jam się pięknie ubierała, pięknie nosiła się, a tyś myślał, żem ja ładna i to uwiodło cię.
 
(16)
   
(4)
Mam chusteczkę haftowaną, co ma cztery rogi, kogo kocham, kogo lubię - rzucę mu pod nogi. Tej nie kocham, tej nie lubię, tej pocałuję, a chusteczkę haftowaną Tobie podaruję.
 
(8)
   
(0)
Gdybym miał gitarę, to bym na niej grał. Opowiedziałbym o swej miłości, którą przeżyłem sam. A wszystko te czarne oczy, gdybym ja je miał, za te czarne, cudne oczęta - serce, duszę bym dał.
 
(15)
   
(5)
Szła dzieweczka do laseczka do zielonego, do zielonego, do zielonego. Napotkała myśliweczka bardzo szwarnego, bardzo szwarnego, bardzo szwarnego. Gdzie jest ta ulica, gdzie jest ten dom? Gdzie jest ta dziewczyna, co kocham ją? Znalazłem ulicę, znalazłem dom. Znalazłem dziewczynę, co kocham ją.
 
(5)
   
(4)
« poprzednia1 2

Jeżeli znasz jakieś inne przyśpiewki wpisz je poniżej

    10 + 8 =    
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.