Kategorie

Przyśpiewki ludowe

Czerwone jabłuszko przekrojone na krzyż - czemu ty dziewczyno krzywo na mnie patrzysz? Ref: Gęsi za wodą, kaczki za wodą, uciekaj dziewczyno bo Cię pobodą. Ty mi buzi dasz, ja Ci buzi dam, Ty mnie nie wydasz, ja Cię nie wydam. Czerwone jabłuszko po ziemi się toczy tę dziewczynę kocham, co ma siwe oczy (...) Modre oczy miała, modrymi się śmiała, modrymi mrugała, bo innych nie miała (...) Tam gdzie czysta woda, tam koniki piją, gdzie ładne dziewczyny, tam się chłopcy biją.
 
(10)
   
(3)
Całowałeś nieraz, w sieni przy drabinie, a teraz pocałuj przy całej rodzinie. Pocałuj, pocałuj, bo to tak nie ładnie, bo ci starszy drużba całusa ukradnie. Pocałuj, pocałuj, nie rób z siebie hecy, jak się wstydzisz w usta, to pocałuj w plecy. Pocałuj, pocałuj, ty miastowy słoniu, to ci Kasia kupi paczuszkę tytoniu!
 
(13)
   
(3)
Gdybym miał spirytus i źródlaną wodę, pozmnieniałbym panny, ze starych na młode. Nie mam spirytusu, ni źródlanej wody, panny się starzeją, a ja ciągle młody!
 
(7)
   
(2)
Zachodźże słoneczko, skoro masz zachodzić, bo mnie nóżki bolą po tym polu chodzić. Nóżki bolą chodzić, rączki bolą robić, zachodźże słoneczko, skoro masz zachodzić. Gdybyś ty słoneczko na odrobku było, to byś ty słoneczko prędzej zachodziło. Gąski także śpiące, cichutko gęgają, smutno pastuszkowie po polu hukają.
 
(3)
   
(2)
Młody ten kawaler, ale nie urodny. Uszy ma kłapciaste, do świni podobny!
 
(4)
   
(1)
Oloboga! Co sie stało, pod fartuskim pynkło ciało. Ani zasyć, ni załotać, ino z tako dziuro lotać!
 
(7)
   
(4)
« poprzednia1 2

Jeżeli znasz jakieś inne przyśpiewki wpisz je poniżej

    7 + 3 =    
~ Osoba
2018-11-24 21:06:42
oceń komentarz: 
 
(0)
   
(0)
Mówili, mówili że ja dobra bomba a sami pijani jak ta ostatnia kadrą
~ mikootwice
2016-11-03 18:24:23
oceń komentarz: 
 
(2)
   
(0)
Z jednej strony grobli dziadulek się modli zmówił dwa pacierze za babkę się bierze
~ kot
2016-05-25 14:34:46
oceń komentarz: 
 
(0)
   
(0)
w polu lipeńka
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.