Wierszyki na andrzejki

W dniu Św. Andrzeja, sprawdź, jaka w miłości nadzieja... Czy ten, o którym marzysz skrycie, to ten jedyny na całe życie?
 
(11)
   
(2)
Niezliczona jest ilość wróżb. Co mi przyniosą? Nie wiem. Nadzieję jedną tylko mam - że ujrzę w którejś Ciebie.
 
(11)
   
(0)
W wigilię św. Andrzeja spełniona niech będzie Twoja nadzieja. Niechby Ci się sprawdziło to, co kiedyś wymarzyło.
 
(7)
   
(1)
Pewien Pan Andrzej z Jędrzejowa, wcale nie głupi, wręcz mądra głowa, we wróżby wierzył, wciąż lał stearynę: "Czy w końcu znajdę fajną dziewczynę?". Lał wciąż ten wosk przez klucza dziurkę: "Czy się ożenię, będę miał córkę?". I zamiast wyjść, poznać dzieweczkę, Andrzej kolejną zapala świeczkę. I zamiast wyjść czasem do ludzi, Andrzej znów wosku plamę studzi.
 
(13)
   
(1)
Zebrała się nasza gromada, gdy już wieczór zapada. Chętna do zabawy w andrzejkową noc, bo dziś wróżb i magii moc. Która pierwsza za mąż wyjdzie? I do której szczęście przyjdzie? Która dziś odpowiedź na pytanie znajdzie? A która swą miłość odnajdzie? Odpowiedzi na pytania i marzenia znamy, ale na wyniki jeszcze poczekamy.
 
(4)
   
(2)
Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją okaż, najmilszego pokaż. Nalej wosku na wodę, ujrzyj swoją przygodę!
 
(6)
   
(3)
« poprzednia1 2

Jeżeli znasz jakieś inne wierszyki wpisz je poniżej

    3 + 8 =    
~ nikt
2019-11-03 15:03:19
oceń komentarz: 
 
(0)
   
(1)
Andrzej to dovn ubiera się jak klaun ma żółte zęby i ostrjedzie mu z gęby
~ Co
2018-11-27 16:13:52
oceń komentarz: 
 
(2)
   
(1)
Nic
~ ewa
2015-11-26 11:58:09
oceń komentarz: 
 
(1)
   
(1)
Święty Andrzej Ci wywróży <br/>to co w sercu Twoim gra <br/>może czasem spokój zbuży <br/>lecz niech szczęście stale trwa....
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.