Cytaty o alkoholu

Alkohol jest jak miłość (…). Pierwszy pocałunek to magia, drugi jest intymny, a trzeci trochę odruchowy. Potem dziewczynę się po prostu rozbiera (R. Chandler)
 
(2)
   
(0)
Na tym polega problem z piciem. Gdy wydarzy się coś złego, pijesz, zeby zapomnieć. Kiedy zdarzy się coś dobrego, pijesz, żeby to uczcić. A jeśli nie wydarzy się nic szczególnego, pijesz po to, zeby coś się działo (Ch. Bukowski)
 
(1)
   
(0)
Są dwie rzeczy, których mężczyzna ukryć nie potrafi – kiedy jest pijany i zakochany (Antyfanes)
 
(3)
   
(0)
Dzisiaj nie smakowało mu nic prócz wódki samej,która była - jak zawsze - niezawodna i przewidywalna. Niczego nie obiecywała prócz chwilowego raju upojenia i długiego piekła kaca. Stawiała sprawę jasno: wystawię ci jutro rachunek tak wysoki, jak wielkie będzie twoje szczęście dzisiaj (M. Krajewski)
 
(0)
   
(0)
Niech nie ośmielą się wydawać sądów o wódce ci, którym nie jest ona potrzebna. Jeśli ludzkość osiągnęła dotychczas cokolwiek trwałego w sensie ducha, to właśnie alkohol (M. Hłasko)
 
(0)
   
(0)
Piję, kiedy wypijam pierwszy kieliszek, i piję, kiedy wypijam ostatni kieliszek, wtedy piję tym bardziej, ponieważ ostatniego kieliszka nie wypiłem nigdy (J. Pilch)
 
(2)
   
(0)
Al­ko­hol nic nie stwarza, tyl­ko potęguje (K. Brandys)
 
(1)
   
(0)
Papierosy i alkohol słusznie nazywane są używkami, gdyż używają człowieka (A. Majewski)
 
(1)
   
(0)
I wcale nie potrzeba się napić, aby Boga obecność poczuć (J.L. Wiśniewski)
 
(0)
   
(0)
« poprzednianastępna »

Jeżeli znasz jakieś inne cytaty wpisz je poniżej

    4 + 8 =    
~ Tomasz
2018-02-04 21:53:07
oceń komentarz: 
 
(0)
   
(0)
Nic tak życia nie upiększy jak jeden głębszy.
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.