Cytaty o domu

Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu (A. de de Saint-Exupéry)
 
(4)
   
(1)
dom był lunetą dzieciństwa/ dom był skórą wzruszenia/ policzkiem siostry/ gałęzią drzewa (Z. Herbert)
 
(3)
   
(0)
Gdy człowiek się starzeje, choćby los rzucał nim po całym świecie, musi mieć gdzieś miejsce, które jest dla niego prawdziwym domem, bo nawet wędrowny ptak ma jedno miejsce, do którego zdąża (H.Ch. Andersen)
 
(2)
   
(0)
Dom to oglądanie księżyca wschodzącego nad szałwią i towarzystwo kogoś, kogo można przywołać do okna, żebyście obejrzeli to razem. Dom jest tam, gdzie tańczysz z innymi, a taniec to życie (S. King)
 
(2)
   
(1)
Każdy z nas ma dwa domy – jeden konkretny, umiejscowiony w czasie i w przestrzeni; drugi – nieskończony, bez adresu, bez szans na uwiecznienie w architektonicznych planach (O. Tokarczuk)
 
(3)
   
(0)
Dom jest tam, gdzie czujesz się jak w domu (T. Capote)
 
(3)
   
(1)
Każdy związek jest domem, do którego klucze znajdują się w rękach mieszkańców. Jeśli zamknie się ich od zewnątrz, dom stanie się więzieniem, a oni więźniami (E.E. Schmitt)
 
(1)
   
(0)
Trud­no prze­konać sa­mego siebie, że miej­sce, w którym prze­bywasz, jest naszym do­mem, i nie zaw­sze jest to miej­sce, w którym tkwi nasze serce (J. Carroll)
 
(1)
   
(0)
Świat - suknia, a dom - koszula (A. Fredro)
 
(2)
   
(0)
Mój dom jest moją twierdzą (E. Coke)
 
(4)
   
(3)
W domu Ojca mego jest mieszkań wiele (J. Chrystus, Ewangelia wg św. Jana)
 
(3)
   
(0)
« poprzednianastępna »

Jeżeli znasz jakieś inne cytaty wpisz je poniżej

    10 + 10 =    
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.