Paulo Coelho - cytaty

Co jest najśmie­szniej­sze w ludziach? Zaw­sze myślą na od­wrót: spie­szy im się do do­rosłości, a po­tem wzdychają za ut­ra­conym dzieciństwem. Tracą zdro­wie by zdo­być pieniądze, po­tem tracą pieniądze by odzys­kać zdro­wie (...). Żyją jak­by nig­dy nie mieli um­rzeć, a umierają, jak­by nig­dy nie żyli (Być jak płynąca rzeka)
 
(1)
   
(0)
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości (Alchemik)
 
(0)
   
(0)
Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu. Możemy udawać, że nie kochamy. Możemy przywyknąć do drugiej osoby. Możemy przeżyć całe życie w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, założyć rodzinę, kochać się każdej nocy i każdej nocy mieć orgazm, a mimo to czuć wokół żałosną pustkę, wiedzieć, że czegoś ważnego brakuje (Czarownica z Portobello)
 
(0)
   
(0)
Zawsze na świecie ktoś na kogoś czeka (Alchemik)
 
(0)
   
(0)
Najgorsze, co może spotkać człowieka, to żyć i umrzeć w samotności, nie kochając i nie będąc kochanym (Największy dar)
 
(0)
   
(0)
Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie (Brida)
 
(0)
   
(0)
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu (Alchemik)
 
(0)
   
(0)
Ser­ce oba­wia się cier­pień (...). Po­wiedz mu, że strach przed cier­pieniem jest straszniej­szy niż sa­mo cierpienie (Alchemik)
 
(0)
   
(0)
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna (Jedenaście minut)
 
(0)
   
(0)
Bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mnie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej. Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem (Alchemik)
 
(0)
   
(0)
Wszystko, co zdarza się raz, może już się nie przydarzyć nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno i trzeci (Walkirie)
 
(0)
   
(0)
Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiaru pułapki, śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie (Weronika postanawia umrzeć)
 
(0)
   
(0)
« poprzednianastępna »

Jeżeli znasz jakieś inne cytaty wpisz je poniżej

    7 + 2 =    
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.