Życzenia na lany poniedziałek

Śmigus-Dyngus - na uciechę z kubła wodę lej ze śmiechem! Jak nie z kubła, to ze dzbana, Śmigus-Dyngus dziś od rana. Udanego Lanego Poniedziałku.
 
(14)
   
(8)
Od wieków wierzone w lecznice właściwości wody, stąd tradycja Lanego Poniedziałku. Niech ten śmingusowy zwyczaj przyniesie Ci zdrowie!
 
(4)
   
(4)
Staropolskim obyczajem w wielkanocny poniedziałek oblewamy się nawzajem. Miły zwyczaj Śmigus-Dyngus, bo pośród życzeń radosnych, przynosi nam w podarku uśmiech kolorowej wiosny. Niech Śmingus się uda.
 
(7)
   
(1)
Każdy dziś każdego leje, każdy leje i się śmieje, nikt dziś nie oszczędza wody, leje stary, leje młody, oblewamy siostrę, brata, dziś oblewa się pół świata, Gdy skończymy wielkie lanie, wysuszymy swe ubranie, będziemy suszyć i wspominać, jaka była kogoś mina, Wesołego Lanego!
 
(8)
   
(4)
Śmingus-Dyngus to wesoła tradycja - trochę wody jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Baw się dziś dobrze. Niech święta będą radosne!
 
(5)
   
(1)
Polewaj z umiarem. Niech tradycji stanie się zadość. Udanego Lanego Poniedziałku!
 
(7)
   
(1)
« poprzednianastępna »

Jeżeli znasz jakieś inne życzenia wpisz je poniżej

    4 + 1 =    
~ Asia
2020-04-13 09:34:44
oceń komentarz: 
 
(1)
   
(2)
Wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych i cudownych dni
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.